Від важкого дитинства і навіть думок про самогубство – до світового визнання, здобуття «Оскаря» та зірки на Алеї Слави. Історія Сідні Шелдона доводить, що талант і наполегливість здатні втілити найсміливіші мрії у реальність, але цей шлях ніколи не простий. Хто такий Сідні Шелдон і чому варто звернути увагу на його книги – розповідаємо у фактах.
Дитинство на валізах: чому Шелдон ніколи не мав справжнього дому?
Сідні Шелдон народився у 1917 році в Чикаго, а його дитинство минало в дорозі. У пошуках кращого життя родичі хлопчика постійно переїжджали з місця на місце, що залишило свій відбиток на світогляді майбутнього письменника. У своїй автобіографії він навіть писав: «Якби у нас був родинний герб, то на ньому зобразили б вантажівку для переїздів».
Перший гонорар письменника
Головною натхненницею для Сідні Шелдона була його мати. Саме вона прищепила хлопчику любов до читання і, на відміну від батька, повсякчас підтримувала письменницькі спроби сина. Перший гонорар – 5$ — майбутній письменник отримав у 10 років за вірш, який подав на конкурс. Через страх, що хлопчик зазнає невдачі, його батько підписав роботу іменем дядька Сідні.
Юність і боротьба з депресією: чи міг світ втратити геніального письменника?
Підлітковий період для Сідні став справжнім випробуванням. Він не бачив перспектив, почувався загнаним у глухий кут і навіть замислювався про самогубство. Йому хотілося вчитися, писати, досягати успіху, але жорстока реальність розчаровувала. Замість навчання в коледжі — виснажлива робота. Замість літературних перемог — листи з відмовами від видавців. На щастя, в один із найважчих моментів його підтримав батько, сказавши: «Невже ти не хочеш перегорнути сторінку власного життя, щоб дізнатися, чим же закінчиться твоя книга?» Ці слова стали для Шелдона рятівним сигналом. Він не здався: працював у кінотеатрах, допомагав на студіях і писав оповідання. Попри перші відмови, він не припиняв торувати собі шлях у літературу.
Успіх у Голлівуді
У 1937 році Сідні Шелдон вирушив у Голлівуд, де розпочав кар’єру сценариста. Спочатку він працював над маловідомими фільмами, але згодом його талант зауважили і запропонували працювати над сценаріями для Бродвею. Уже через 10 років, у 1947, праця Шелдона була гідно оцінена — він здобув премію «Оскар» за найкращий оригінальний сценарій до фільму «The Bachelor and the Bobby-Soxer». Пізніше письменник працював над популярними телесеріалами, серед яких «I Dream of Jeannie» та «The Patty Duke Show». Продуктивність Шелдона вражала настільки, що Сідні було незручно від повсюдних згадок його імені в титрах. Так і виникла ідея підписувати деякі сценарії псевдонімами — «Марк Роуан», «Аллан Девон» і «Крістофер Голато».
Романи після 50-ти: починати ніколи не пізно
Попри успіх у кіно та на телебаченні, Шелдон мріяв про більше — стати справжнім письменником. Автор довів, що ніколи не пізно починати з нуля. У 1969 році, у віці 52 років, він видав свій перший роман «The Naked Face». Дебют виявився вдалим, і книгу номінували на престижну Премію Едгара Аллана По. Цей успіх лише заохотив Шелдона продовжувати. Кожен наступний роман ставав бестселером, а деякі навіть були екранізовані. Його книги продавалися мільйонними накладами, перекладалися понад 50 мовами, а загальний тираж перевищив 300 мільйонів примірників.
Сильні жінки в романах Шелдона: як його героїні випереджали час?
Однією з ключових ознак творчості С. Шелдона є його глибока повага до жінок і захоплення їхніми вчинками. Героїні його романів — сильні, амбітні, розумні та здатні здолати будь-які труднощі. Вони не чекають, коли чоловік простягне їм руку допомоги, а є самі творчинями власної долі. Історії Шелдона демонструють, що сила жінки не в тому, щоб бути ідеальною, а в тому, щоб не боятися труднощів. Надто добре це відображається у жанрі гостросюжетних романів.
Чому варто прочитати «Гнів ангелів»?
Головна героїня роману «Гнів ангелів» Дженніфер Паркер — не просто молода адвокатка, а жінка, яка змушена боротися за своє місце у світі, де домінують чоловіки. Вона талановита, цілеспрямована і ніколи не здається. Зала суду – справжнє поле бою для головної героїні, де добро треба захищати, а правосуддя має перемогти. Кмітливість і гострий розум допомагають Дженніфер вистояти в запеклих боях із досвідченими і безжальними прокурорами, хитрими й цинічними адвокатами. Немає неможливого для тієї, хто на боці ангелів. Та чи в бурхливому вирі життя вдасться йти впевнено і не збитися на манівці від найогидніших проявів людської натури? Відповіді ви знайдете, прочитавши книгу.
Текст Наталії Григор'євої.