Ділимося анонсами книг на наступний рік.
Серія «Бібліотека античної літератури»
Епікур. Твори
До збірника творів давньогрецького філософа увійдуть листи: «Лист до Геродота», «Лист до Пітокла», «Лист до Менойкея», а також розділи «Фрагменти».
Катон. Дистихи
«Дистихи Катона» – то своєрідний місток, що єднає класичну античність – із пізньою, з Римською імперією, яка хилилась до неминучого падіння, поступово переходячи від античної міської цивілізації – до цивілізації сільської, середньовічної. Кожен дистих у перекладі супроводжують принагідні рефлексії та міркування, якими перекладач ділиться з читачем.
Арістофан. Твори
До уваги читача найповніше в Україні видання Арістофана, великого античного комедіографа. Окрім публікованих раніше п’єс («Ахарняни», «Хмари», «Оси», «Мир», «Лісістрата», «Жаби»), до збірки увійшла вперше перекладена українською комедія «Птахи».
Комедії «Хмари», «Оси», «Жаби» вийдуть у перекладі Володимира Свідзінського, за виданням 1939 року.
Софокл. Трагедії
Перше повне видання усіх семи трагедій Софокла, що належать до пізнього етапу творчості автора: «Трахіянки», «Аякс», «Антігона», «Цар Едіп», «Електра», «Філоктет» й «Едіп в Колоні» у перекладах Бориса Тена, Андрія Содомори й Назара Ващишина.
Лонг «Дафніс і Хлоя»
Роман давньогрецького автора Лонга розповідає одну з перших історій кохання в літературі. Почуття юних пастухів Дафніса і Хлої, які зростали й знайшли одне одного серед прекрасної природи на острові, розквітають на тлі розлуки й численних випробувань долі. Чи вдасться парі зберегти ніжні почуття, коли так багато перешкод на заваді?
Серія «Споконвічна мудрість»
Бальтасар Ґрасіян «Кишеньковий оракул, або мистецтво розсудливости»
У збірнику іспанського мудреця ХVІІ століття Бальтасара Ґрасіяна вміщено три сотні афоризмів, філософських думок, цінних порад, директив і застережень, що показують життєву мудрість розсудливої людини, що жила у складні часи й чиї міркування й настанови не втрачають своєї цінності й актуальності для нашої сучасності. Важливі думки Ґрасіяна про пізнання життя, мудрість і глупоту, розсудливість і необачність, становище в суспільстві та людські взаємини, удачу й примхи долі можуть стати незмінним порадником на щодень для тих, хто прагне володіти своїм життям.
Сьорен К’єркеґор «Страх і трепет»
Уперше українському читачеві запропоновано переклад шедевра світового значення, одного із ключових творів відомого данського філософа Сьорена К’єркеґора «Страх і трепет», опублікований 1843 року під псевдонімом Йоганнес де Сіленціо. У творі мислитель всебічно інтерпретує жертвопринесення Ісаака, яке здійснив його батько Авраам і на тлі цього біблійного сюжету порушує ґрунтовні проблеми моральної філософії та богослов’я, зокрема, проблематику Бога й віри, етики й моралі, пристрасне ставлення до віри «Лицаря віри» на противагу «Лицареві нескінченності».
Серія DIXI
Еріх Ауербах «Мімезис»
«Мімезис» – фундаментальна праця німецького філолога та історика літератури, написана у 1946 році. У цій книзі Ауербах досліджує, як західна література зображала реальність від античності до його сучасності через аналіз ключових текстів кожної з епох: від Гомера до Вірджинії Вулф.